Opel Vivaro-e dostawczym samochodem roku 2021
1 min read

Opel Vivaro-e dostawczym samochodem roku 2021

Opel Vivaro-e dostawczym samochodem roku 2021

Elektryfikacja pojazdów staje się popularna nie tylko wśród samochodów osobowych. 24 dziennikarzy należących do magazynów LCV (Light Commercial Vehicle) wybrało samochód roku International Van of the Year 2021 (IVOTY). Jest nim w pełni elektryczny samochód niemieckiej marki Opel Vivaro-e.

Warianty Opla Vivaro-e

Pojazd dostępny jest podobnie jak wersje z klasycznym, spalinowym napędem w 3 wersjach długości i wielu wersjach nadwoziowych.
Klienci mogą wybierać spośród dwóch akumulatorów o pojemnościach 50 kWh i 75 kWh. Mocniejsza bateria pozwala na przejechanie do 330 kilometrów według normy WLTP. Słabsza bateria oferuje zasięg na poziomie 230 kilometrów.
Dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller zapowiedział elektryfikację w 2021 roku modeli Combo oraz Movano. Wówczas cała gama lekkich, dostawczych Opli będzie zasilana prądem elektrycznym.

Systemy wsparcia Opla Vivaro-e

Oparty na platformie Groupe PSA EMP2, Vivaro-e oferuje wyjątkowo szeroką gamę systemów wspomagających kierowcę — co zostało uznane przez jury IVOTY. Oprócz wyświetlacza head-upVivaro-e oferuje asystenta pasa ruchu, rozszerzone rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeżenie o senności, ostrzeżenie przed kolizją z przodu i automatyczne hamowanie awaryjne.

Wyróżnienie dostawczych Opli przez International Van of the Year

Warto dodać, że to nie jest pierwsze wyróżnienie dostawczych Opli przez International Van of the Year. Pierwszym nagrodzonym modelem tej marki był Opel Astra Van w 1999 r., następnie po tytuł sięgnęła pierwsza generacja Vivaro w 2002 r. oraz model Combo w 2019 r.
Zapewne trzeba spodziewać się elektryfikacji bliźniaczych modeli Opla Vivaro, zjeżdżających z tej samej taśmy fabrycznej co on, należących do marek: Toyota, Peugeot, Citroen.