From the Blog

Read our latest articles

Pflegehilfe – praca w opiece osób starszych w Niemczech!

Nie od dzisiaj wiadomo, że większość osób korzystających z przewozów tzw. małymi busami to pracownicy firm zajmujacych się Pflegehilfe (opieką osób starszych) w Niemczech.

Dawniej, kiedy posiadaliśmy własną flotę pojazdów i zajmowaliśmy sie przewozami osób za granicę, także mieliśmy przyjemność wozić opiekunki osób starszych, pracujące w niemieckich, prywatnych domach.

W związku z powyższym polecamy nasz partnerski serwis www.aseniore.de z niemieckimi firmami zajmującymi się w szerokim tego słowa znaczeniu branżą OPIEKA ZDROWOTNA. Można w nim znaleźć kontakt do potencjalnych pracodawców i znaleźć dobrą pracę.

Read more
  • 0

Facelifting Renault Trafic 2019 – nowe silniki!

W końcu przewoźnicy doczekali się wprowadzenia większych silników do bardzo udanego modelu dostawczaka jakim jest Renault Trafic.

Przypominamy, do tej pory obecny model dostępny był wyłącznie z silnikami 1.6 litra w trzech wersjach mocy: 95 KM, 125 KM i 145 KM. Ogólnie poza bardzo wczesną serią na początku produkcji tego modelu, silniki te charakteryzowały się dobrymi osiągami, wysoką kulturą pracy oraz dużą bezawaryjnością... jednak tylko przy przeciętnym użytkowaniu.

Pojazd ten z racji atrakcyjnej ceny, stosunkowo pojemnego wnętrza, odporności zawieszenia na delikatnie mówiąc duże obciążenie, wybierany jest często przez firmy mocno eksploatujące te pojazdy, nierzadko osiągając przebiegi na poziomie 300 a nawet 400 tys. kilometrów. Dodając do tego częstą rotację kierowców, silniki 1.6 okazywały swoje słabości wynikające z dużego przesilenia jednostki. Warto wyjaśnić, że parametry silników wymuszały stosowanie przez producenta takiego przełożenia p…

Read more
  • 0

Zmiana właściciela serwisu Komfortowebusy.pl

Miło nam poinformować wszystkich klientów oraz partnerów biznesowych serwisu Komfortowebusy.pl o przeprowadzanej finalizacji negocjacji kupna/sprzedaży strony internetowej Komfortowebusy.pl oraz innych powiązanych witryn internetowych z nowym właścicielem tj. China IT-Commerce Capital Co., Ltd.. z siedzibą w 15F, Block C,Truth Plaza, No.15 Zhichun Road, Haidian District, Beijing zajmującym się inwestycjami w media internetowe.

Nowy właściciel serwisu nie prowadzi usług przewozowych i nie planuje wchodzić na europejski rynek z taką usługą. Witryna stopniowo będzie zmieniała charakter w kierunku informacyjno-społecznościowym. Mamy nadzieję na dużą interakcję dotychczasowych użytkowników, których cenne wskazówki będą pomagać w tworzeniu wartościowego serwisu internetowego.

Read more
  • 0