Czemu służą podróże …?
1 min read

Czemu służą podróże …?

Czemu służą podróże …?

Pytanie na pozór banalne, ale czy takie jest w rzeczywistości?

Z czym kojarzą się podróże?

Podróż kojarzy nam się z wyjazdem za granicę, a wcale podróżą nie musi  być tylko zagraniczny wyjazd. Bo podróż krajowa również może być niezwykłą przygodą, niepowtarzalnym przeżyciem. I bardzo często, podobnie jak w życiu bywa, kiedy najmniej spodziewamy się zmian czy niespodzianek, tak i każdy wyjazd może w dowolnym momencie okazać się punktem zwrotnym naszej egzystencji. I nie mam na myśli tylko i wyłącznie podróży ekskluzywnych, wycelowanych na odpoczynek w jakimś rajskim miejscu na ziemi. Bo i podróż zwyczajna, mało wymyślna może przynieść nam wiele dobrych wrażeń, wnieść coś, co długo zapadnie nam w pamięć lub otworzyć w życiu nowy rozdział.

Czy podroże kształcą?

Często mówi się, że podróże kształcą. Skąd taki pogląd? Dzieje się tak z uwagi na zmianę otoczenia, które, jak zmienimy, może na nas tylko korzystnie wpływać. A podróż to zmiany, a zmiany jak wspomnieliśmy, zawsze niosą korzyści. Podróż otwiera nam horyzonty na inne nowe poglądy ludzi, jakich spotykamy w czasie drogi, dzięki podróży mamy okazję zetknąć się z odmienną kulturą, nawet jeżeli jest to tylko podróż do sąsiedniego kraju albo choćby do innego regionu naszego państwa. Podróż choćby najkrótsza i najskromniejsza zawsze zostanie uznana za kształcącą i rozwijającą naszą osobowość.

Co w podróży jest najprzyjemniejsze?

Dla każdego bywają to różne aspekty. Niektórzy z nas uwielbiają przygotowania do podróży, tę organizację i krzątaninę towarzyszącą nadchodzącym emocjom. Dla niektórych istotny jest moment podróżowania a dla innych najcenniejszy jest moment osiągania celu podróży. Zatem podróżujmy przy każdej nadarzającej się okazji, bowiem podróże to przygody, nowe przeżycia, nowe doświadczenia i nieustanne zdobywanie wiedzy. Czas spędzony na podróżowaniu nigdy nie jest czasem straconym, przeciwnie – zawsze zyskujemy więcej niż byśmy oczekiwali.