Busy z Płocka do Stuttgartu, busy Płock-Stuttgart
2 min read

Busy z Płocka do Stuttgartu, busy Płock-Stuttgart

Komfortowe Busy z Płocka do Stuttgartu kursują regularnie przewożąc pasażerów spod drzwi do drzwi, pod każdy wskazany adres w Stuttgarcie. Komfortowe Busy Płock-Stuttgart są w stanie przewieźć jednorazowo od 6 do 7 pasażerów, oferując pełną wygodę, bezpieczeństwo i sprawność dotarcia na wskazany adres.

 

Relacja busy Płock-Stuttgart rozpoczyna się w Płocku, mieście liczącym około sto dwadzieścia dwa tysiące mieszkańców. Płock na początku średniowiecza była ważnym punktem kultowym ówczesnych Słowian. Samo powstanie i założenie miasta Płock datuje się na X wiek. Był nawet na początku XI wieku przez pięćdziesiąt dziewięć lat stolicą państwa polskiego. W Płocku można znaleźć wiele architektonicznych zabytków, z uwagi na wiek miasta. Są to między innymi Bazylika katedralna mieszcząca sarkofagi dwóch królów Polski Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Płock w okresie komunizmu był prężnie rozwijającym się centrum gospodarczym, to tutaj od tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku istniały na przykład Fabryka Maszyn Żniwnych produkujących między innymi słynny kombajn “Bizon”, oraz Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne. Wartymi zauważanie miejscami w Płocku są również deptak na ul. Tumskiej czy stary rynek i ratusz.

 

Busy z Płocka do Stuttgartu oferują przejazd również z innych, pobliskich miejscowości takich jak Słupno-Stuttgart, Tchórz-Stuttgart, czy Dobrzyków-Stuttgart i wiele innych. Trasa busy Płock-Stuttgart prowadzi przez Włocławek, Gniezno, Poznań, a więc oferuje wiele fantastycznych widoków, nawet jeśli tylko przejazdem.

 

Relacji busy z Iławy do Stuttgartu kończy się w  Stuttgarcie, liczącym sześćset cztery tysiące mieszkańców. Stuttgart jest miastem sięgającym swoich początków jeszcze w czasach rzymskich. Obecnie to stolica, jednego z szesnastu europejskich regionów metropolitarnych, Badenii-Wirtembergii. Stuttgart jest niezwykle zaawansowany gospodarczo, bywa nazywany kolebką motoryzacji, jako że mówi się iż to tutaj narodził się przemysł motoryzacyjny na cały świat. W centrum Stuttgartu leży wiele ogrodów, nazywanych przez miejscowych Zielonym U, z powodu swojego kształtu widzianego z powietrza. Jest to popularne miejsce dla rowerzystów i spacerowiczów. Ogrody te dzielą się na trzy główne parki Stuttgartu, będące zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi, np jedyny w mieście ogród angielski. W mieście znajduje się Stary Zamek datowany na X wiek i Nowy Zamek z XVIII wieku. Stuttgart niewątpliwie oferuje mnóstwo atrakcji i podaje wiele powodów do jego odwiedzenia.

 

W jego okolicach leży mnóstwo innych mniejszych miasteczek, do których oferujemy również przejazd z trasy busy Płock-Stuttgart. Są to między innymi trasy busy Płock-Herrenberck, busy Płock-Nurtingen, czy busy Płock-Reutlingen i dużo innych. Wystarczy umówić się na przejazd a nasz bus podjedzie pod wasze drzwi i zabierze prosto we wskazany adres.