Busy z Nidzicy do Niemiec, busy Nidzica-Niemcy
2 min read

Busy z Nidzicy do Niemiec, busy Nidzica-Niemcy

Spora część obecnego województwa warmińsko- mazurskiego należała kiedyś do plemion pruskich, a następnie zakonu krzyżackiego. Ze względu na bardzo ważną pozycję kościoła katolickiego w średniowiecznej Europie i popularyzację chrystianizacji w tamtych czasach, zakon krzyżacki zdobył spore majątki ziemskie i finansowe na terenie ówczesnych Prus.

Wybudowali wtedy około 200 zamków z których bardzo wiele pozostało do czasów dzisiejszych. Jeden z nich znajduje się w Nidzicy, pięknej miejscowości położonej na mazurach. Nasze busy z Nidzicy do Niemiec ruszają niedaleko jednego z największych zamków w województwie. Każdy kto miał przyjemność zobaczyć go na własne oczy na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że forteca robi wrażenie. Dumnie wznosi się ponad miastem, a busy Nidzica- Niemcy umożliwiają chodź chwilową obserwację tego pięknego zabytku architektury gotyckiej. Zamek nie jest jednak jedynym zabytkiem jaki możemy znaleźć w tej uroczej miejscowości. Turyści bardzo chwalą sobie urodę tutejszego ratusza wybudowanego w XIX wieku. Ze względu na to, że w Nidzicy mieszka obecnie niespełna 15 tysięcy osób jest bardzo kameralną miejscowością w której turyści i mieszkańcy nie wchodzą sobie w drogę, tak jak to w przypadku np. Sopotu. Busy z Nidzicy do Niemiec odjeżdżają praktycznie codziennie i od wielu miesięcy rozwożą zadowolonych pasażerów do miejscowości docelowych, w prawie każdym regionie naszego zachodniego sąsiada. Busy Nidzica- Niemcy stosują tak zwaną technikę door to door tzn. zabieramy pasażerów z wybranego przez nich adresu i odwozimy do miejsca które wcześniej wybierają. Z tego względu busy mają sporą przewagę nad autokarami, które muszą się zawsze poruszać jedną trasą, nie są elastyczne, a jadą dłużej i wolniej.

W Nidzicy swoją siedzibę ma klub sportowy Start Nidzica, który ma obecnie dwie sekcje: piłki nożnej i koszykówki. Dzięki temu młodzi mieszkańcy tej mazurskiej miejscowości mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty sportowe w rodzimej miejscowości. Kto wie, może busy z Nidzicy do Niemiec będą zawoziły kiedyś przyszłych piłkarzy do ligi niemieckiej, która jest przecież jedną z lepszych na świecie? Życie pisze dziwne scenariusze i jest bardzo nieprzewidywalne dlatego nie można wykluczyć takiego obiegu rzeczy. Busy z Nidzicy do Niemiec przewożą jednak wszystkich chętnych niezależnie od status społecznego. W naszym pojeździe podczas międzynarodowego przewozu osób busem z Polski do Niemiec panują jednak pewne zasady których muszą przestrzegać zarówno pasażerowie jaki i kierowcy. Obowiązuje całkowity zakaz palenia jakichkolwiek wyrobów tytoniowych i e-papierosów oraz spożywania alkoholu i oczywiście narkotyków. Wszyscy powinni przestrzegać podstawowych zasad kultury, ponieważ chcemy by busy z Nidzicy do Niemiec były miejscem w którym wszyscy czują się przyjemnie i nikt nikomu nie przeszkadza. Nasza firma to Komfortowe Busy, więc nazwa do czegoś jednak zobowiązuje.

Po II Wojnie Światowej, Nidzica została zniszczona w około 75-80%, przez co miasto musiało przejść bardzo precyzyjny i szybki proces odbudowy, który został zakończony powodzeniem i nasze busy Nidzica- Niemcy mogą ruszać w bardzo zadbanej miejscowości, która robi wrażenie na wszystkich przyjezdnych. Miasteczko jest położone trochę ponad 50 kilometrów od Olsztyna z którym jest bardzo dobrze skomunikowane, zarówno droga ekspresową jak i trakcją kolejową, przez co niektórzy mieszkańcy tej uroczej miejscowości podejmują pracę w stolicy województwa warmińsko- mazurskiego z którego również odjeżdżają nasze busy Olsztyn- Niemcy.

Busy z Nidzicy do Niemiec największym zainteresowaniem cieszą się w okresie letnim, oczywiście ze względów turystycznych. Jako, że graniczymy z jednym z najważniejszych państw w Europie, wiele osób w okresie wakacyjnym decyduje się na odwiedzenie Niemiec, a busy Nidzica- Niemcy mogą kursować regularnie wypełnione do ostatniego miejsca. Jeżeli jesteś zainteresowany przejazdem na tej, lub innej trasie skontaktuj się z naszym dyspozytorem pod numerem 662 548 091.