Busy z Nidzicy do Frankfurtu, busy Nidzica-Frankfurt
2 min read

Busy z Nidzicy do Frankfurtu, busy Nidzica-Frankfurt

Jeżeli podzielimy Polskę na cztery kawałki, nakładając na mapę dwie prostopadłe linie to praktycznie w środku północno wschodniej części znajdziemy Nidzicę, czyli uroczą mazurską miejscowość z bardzo bogatą historią. To właśnie w niej ruszają nasze busy do Niemiec. Busy z Nidzicy do Frankfurtu są doskonałym miejscem dla osób, które chcą zwiedzić jedno z najbogatszych miast w Europie, które zawsze robi wrażenie na obserwatorach.

Pojezierze mazurskie to doskonałe miejsce do wypoczynku o czym przekonała się już spora część polaków, regularnie wykorzystujących swoje dni urlopowe by spędzić trochę czasu w tym niesamowitym miejscu, pełnym pięknych jezior i wielkich lasów.

Busy Nidzica- Frankfurt ruszają właśnie w tej cudownej krainie, której uroki zostały owiane sławą cudownego miejsca w którym można odnaleźć spokój i harmonię ducha. Co ciekawe w granicach administracyjnych Nidzicy nie ma żadnego jeziora, aczkolwiek nie trzeba odjechać daleko od miasta by zobaczyć piękne plaże i wody znajdujące się w sąsiednich miejscowościach, czy nawet ukryte w pięknych, pobliskich lasach. Miasto może pochwalić się jednak jednym z największych i najpiękniejszych zamków krzyżackich na Mazurach. Wybudowany w II połowie XIV wieku obiekt obok którego przejeżdżają nasze busy z Nidzicy do Frankfurtu z dumą wznosi się ponad miastem. Ta gotycka twierdza jest tutaj główną atrakcją turystyczną. Jednak nie ma się co dziwić, charakterystyczne, średniowieczne budownictwo jest swojego rodzaju ewenementem i do dzisiaj zaskakuje osoby zwiedzające swoją monumentalnością.

Busy Nidzica- Frankfurt nie mają okazji przejechać w miejscowości początkowej przy jeziorze, jednak fakt ten rekompensuje tutejsza rzeka- Nida. Jej całkowita długość to około 151 kilometrów. Warto zaznaczyć, że rzeka jest lewym dopływem górnej Wisły i poznać się dała jako jedna z najcieplejszych w Polsce. Latem temperatura wody potrafi sięgnąć nawet 27 stopni w skali Celsjusza. Na tej podstawie łatwo się domyślić, że Nida nie jest najgłębszą rzeką w naszym kraju. Jej głębokość waha się od 0,4 do 2,6m, a prąd nie jest porywisty co umożliwia kąpiele w komfortowych warunkach, oczywiście jeżeli ktoś lubi ciepłą wodę. Busy z Nidzicy do Frankfurtu są pojazdami klimatyzowanymi, które zawsze mają w środku odpowiednia temperaturę. Szczególnie ważne jest to w okresie letnim kiedy upały dają się we znaki podróżującym i potrafią zmienić samochód w bardzo nieprzyjemne miejsce. Jako, że komfort naszych pasażerów jest bardzo ważny dbamy o każdy detal zarówno w środku, jak i na zewnątrz naszych busów. Każdy z nich posiada bogate wyposażenie i regularnie przechodzi przeglądy, dlatego zawsze jest gotowy do międzynarodowego przewozu osób busem z Polski do Niemiec.

Busy Nidzica- Frankfurt kończą trasę w Finansowym Centrum Europy. Frankfurt został w większości zniszczony podczas II Wojny Światowej, jednak dzisiaj miasto jest całkowicie odbudowane i znacząco różni się od swojego przedwojennego stanu: śródmieście obfituje w wysokie biurowce, a osiedla mieszkaniowe w nowe budowle mieszkalne. Trzeba przyznać, że robi wrażenie bardzo nowoczesnego i bogatego. I nie jest ono mylne. We Frankfurcie nie jest problemem spotkanie milionera, czy drogiego samochodu stojącego na światłach. Jeżeli chodzi o powiązania z Polską, to miastem partnerskim tej miejscowości położonej nad Menem jest dobrze nam znany Kraków,  czyli jedna z historycznych stolic naszego kraju.

Busy z Nidzicy do Frankfurtu bez wątpienia ruszają i zatrzymują się w bardzo ciekawych regionach na terenie dwóch państw. Po drodze, zależnie od trasy, ponieważ każda jest trochę inaczej ułożona ze względu na pasażerów, zatrzymujemy się w innych miejscowościach, robimy postoje na stacjach benzynowych. Wszystko zależy od indywidualnego kursu, ponieważ każdy z nich jest trochę inny. Interesuje Cię podróż busem  na trasie Nidzica- Frankfurt? Śmiało dzwoń do naszego dyspozytora pod numerem 662 548 091 który wprowadzi w szczegóły.