Busy z Kwidzyna do Stuttgartu, Busy Kwidzyn-Stuttgart
2 min read

Busy z Kwidzyna do Stuttgartu, Busy Kwidzyn-Stuttgart

By nie popadać w rutynę i zmieniać otoczenie, nasze busy ruszają również z województwa pomorskiego. Na jego terytorium możemy znaleźć wiele interesujących miejsc, a jednym z nich jest oczywiście Kwidzyn.

Leżący 5 kilometrów od Wisły, otoczony lasami i polami jest bez wątpienia bardzo interesującym miejscem na mapie kraju. Nasze busy z Kwidzyna do Stuttgartu są przystosowane do dalekich podróży, dzięki czemu każdy z pasażerów może odczuwać komfort i przyjemność z jazy nawet po przejechaniu wielu kilometrów. Busy Kwidzyn- Stuttgart pozwalają na zwiedzenie południa Niemiec, które uważane jest za najciekawszy region na mapie naszego zachodniego sąsiada.

Kwidzyn uzyskał prawa miejskie w 1233 lub 35 roku na mocy Prawa Chełmińskiego, lecz już w XI wieku istniało tutaj pomezańskie grodzisko, aczkolwiek wtedy jeszcze nikt nie myślał, że busy z Kwidzyna do Stuttgartu będą kursowały z taką częstotliwością. Ba! Nikt nie spodziewał się, że busy Kwidzyn- Stuttgart będą kiedykolwiek istniały! A jednak, wiele z futurystycznych pomysłów naszych przodków zostało zrealizowanych, a dzisiaj wszyscy jesteśmy tego światkami.

Obecnie w Kwidzynie mieszka niespełna 40 tysięcy osób, co stawia miasto na 10 miejscu pod względem liczby ludności w całym województwie pomorskim. Busy z Kwidzyna do Stuttgartu odjeżdżają więc z miejscowości, która jest większa od osławionego w całym kraju Sopotu.

Burzliwa przeszłość tego regionu sprawiła, że Kwidzyn należał kiedyś do kilku innych państw np. Niemiec. W 1920 roku przeprowadzono tutaj plebiscyt w którym mieszkańcy miasta opowiedzieli się za włączeniem tego regionu właśnie do Niemiec. Busy Kwidzyn- Stuttgart gdyby wtedy kursowały prowadziłyby kursy krajowe, a nie międzynarodowe. Dzisiaj jednak to nie sprawia też większego problemu, ponieważ współpraca państw Europejskich doprowadziła do bezproblemowej komunikacji, a przekroczenie granicy jest ograniczone do poinformowania tablicą, że jesteśmy na terytorium innego kraju. Busy z Kwidzyna do Stuttgartu właśnie w ten sposób ją przekraczają od dawna. Wszystko przygotowujemy tak, by pasażerowie przez całą podróż odczuwali komfort: regularnie zatrzymujemy się na przerwy, busy są czyste i pachnące, a kierowcy wyspecjalizowani w prowadzeniu pojazdów i odpowiedzialni

Analizując przeszłość Kwidzyna warto wspomnieć o roku 1945, ponieważ wtedy Armia Czerwona wycofując się z miasta dokonała bardzo poważnych zniszczeń na starym mieście i większość kamienic została zniszczona lub uszkodzona, przez co miasto straciło urokliwą zabudowę. Z ruin które zostawili po sobie żołnierze radzieccy dokonano jednak odbudowy Warszawy. Busy Kwidzyn- Stuttgart startują więc w mieście, które przyczyniło się do szybkiego odbudowania stolicy naszego kraju. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami odnośnie miast z których ruszamy, ponieważ każde miejsce ma inną historię i na przestrzeni wieków praktycznie wszędzie wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Busy z Kwidzyna do Stuttgartu mają do przejechania ponad 1100 kilometrów, dlatego pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość i zagospodarować sobie ponad dziesięć godzin podróży. Można zrobić to na wiele różnych sposobów, a wybór odpowiedniego tego odpowiedniego jest kwestią indywidualną. Busy Kwidzyn- Stuttgart to jedynie narzędzie do osiągnięcia celu. Zaufało nam wiele osób, dlatego dokładamy wszelkich starań, by usługi które świadczymy były jak najlepsze. Busy z Kwidzyna do Stuttgartu to jedna z wielu tras po których jeździmy, obsługujemy większość miast w północnej Polsce i praktycznie całe Niemcy dlatego nasi kierowcy znają dobrze drogi po których się poruszamy i wszelkie potencjalnie niebezpieczne miejsca na drodze omijają szerokim łukiem. Jeżeli jesteś zainteresowany/a przejazdem skontaktuj się z naszym dyspozytorem pod numerem 662 548 091, który wprowadzi we wszystkie szczegóły.