Busy z Kwidzyna do Frankfurtu, busy Kwidzyn-Frankfurt
2 min read

Busy z Kwidzyna do Frankfurtu, busy Kwidzyn-Frankfurt

Na pomorzu możemy znaleźć wiele interesujących miejscowości, które szczególnie w sezonie letnim cieszą się szczególnym uznaniem wśród turystów.

W tym regionie Polski zachowało się wiele średniowiecznych zabytków, dzięki czemu osoby przebywające na terenie tych niesamowitych miasteczek mogą poczuć się jak setki lat temu, ze względu na dobrze zachowane, lub zrekonstruowane zamki, bramy, mury, czy też różnego rodzaju dzieła sztuki i kościoły. Jedną z takich miejscowości jest Kwidzyn, znajdujący się w południowej części województwa i uznaje się go za stolicę dolnego Powiśla. Busy z Kwidzyna do Frankfurtu ruszają na terenie historycznej krainy w pięknej miejscowości i mają do przejechania prawie 1050 kilometrów, co sprawia, że podróż może potrwać minimalnie 11 godzin. Wszystko zależy od tego do jakich miejscowości będziemy zajeżdżać po drodze by zabrać kolejnych pasażerów do naszego komfortowego busa jadącego z Polski do Niemiec. Międzynarodowy przewóz osób na tej trasie na stałe zagościł w ofercie naszej firmy. Busy Kwidzyn- Frankfurt, cieszyły się dużą popularnością praktycznie od początku naszej działalności.

Województwo pomorskie jest wewnętrznie dosyć mocno zróżnicowane. Od morza, przez Kaszuby, do Powiśla. To właśnie dlatego jest miejscem, które cieszy się prawie największym zainteresowaniem wśród turystów z naszego kraju, oraz tych odwiedzających Polskę z poza jej granic. Busy z Kwidzyna do Frankfurtu, startują w niewielkiej, niespełna 40-sto tysięcznej miejscowości. Kwidzyn leży kilka kilometrów od Wisły, a przez miasto przepływa Lwia, niewielka rzeka, która mierzy około 111,4 kilometrów. Busy Kwidzyn- Frankfurt zmierzają w kierunku lepiej rozwiniętej części Niemiec, gdzie łatwiej znaleźć dobrze płatną pracę i to właśnie ten region naszego zachodniego sąsiada po II Wojnie Światowej wchodził w skład Republiki Federalnej Niemiec, która w przeciwieństwie do Republiki Demokratycznej, była wspierana przez Państwa alianckie. Różnice w rozwoju gospodarczym, tych dwóch regionów są zauważalne do dzisiaj.

Na terenie dzisiejszego Kwidzyna, podczas II Wojny Światowej żołnierze radzieccy utworzyli szpital polowy na około 20 tysięcy osób. Gdy Rosjanie wycofywali się z miasta w 1945 roku doszczętnie zniszczyli stare miasto, które odbudowano w II połowie XX wieku. Szkody o których mowa, dzisiaj są już niewidoczne, a mieszkańcy mogą cieszyć się świetnie odwzorowaną zabudową starówki, obok której przejeżdżają nasze busy Kwidzyn- Frankfurt. W 2010 roku w mieście otworzono nową atrakcję turystyczną- Kryptę Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego, którą udostępniono zwiedzającym dwa lata po jej odkryciu. Archeolodzy znaleźli kryptę w której znajdowały się szczątki trzech osób. Następnie zrekonstruowano trumny i wizerunek zmarłych, a całość oddano do zwiedzania. Busy z Kwidzyna do Frankfurtu to miejsce doskonałe dla chcących przeżyć wspaniałą przygodę i  zwiedzić ciekawe miejsca na terenie Polski i Niemiec.

Frankfurt nad Menem- tego miasta nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany w całej Europie i na Świecie jako finansowe centrum naszego zachodniego sąsiada. Busy Kwidzyn- Frankfurt kończą trasę w miejscowości bardzo nowoczesnej, która ze względu na profil swojej działalności przyciąga regularnie całą rzeszę osób. Tutejsze wieżowce robią wrażenie, tym bardziej, że miasto zostało mocno zniszczone w 1945 roku. Miejscowość wybudowano ponownie, na wzór amerykańskich metropolii i trzeba przyznać, że wygląda doskonale. Jest zadbane, czyste, występuje w nim niski odsetek przestępstw, a przemysł kwitnie. Z tego względu wydaje się bardzo atrakcyjnym punktem na mapie Niemiec. Busy z Kwidzyna do Frankfurtu nad Menem to pojazdy, które umożliwiają podróż w komfortowych warunkach, dzięki czemu pasażerowie po opuszczeniu auta nie czują większego zmęczenia. Jesteś zainteresowany wyjazdem? Skontaktuj się z naszym dyspozytorem i zarezerwuj busa z Polski do Niemiec już dzisiaj.