Busy z Grudziądza do Frankfurtu, Busy Grudziądz-Frankfurt
3 min read

Busy z Grudziądza do Frankfurtu, Busy Grudziądz-Frankfurt

Kolejną niesamowitą podróż rozpoczynamy w nadwiślańskim Grudziądzu. To niespełna 100 tysięczne miasto położone w województwie kujawsko- pomorskim jest idealnym punktem do rozpoczęcia międzynarodowego przewozu osób busem z Polski do Niemiec.

Ślady człowieka w miejscu dzisiejszego terytorium miasta sięgają prehistorii, a odnaleziony tutaj cmentarz kultury łużyckiej z 1200 roku przed naszą erą świadczy o sporym zainteresowaniu tym regionem przez prastare ludy. W czasach obecnych region ten nadal cieszy się dużym zainteresowaniem i busy z Grudziądza do Frankfurtu odjeżdżają regularnie pełne zadowolonych pasażerów. Dlaczego warto zobaczyć Grudziądz? Panorama miasta widziana z mostu nad Wisłą jest najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Busy Grudziądz- Frankfurt zaczynają trasę w bardzo interesującym miejscu, a to przecież dopiero początek międzynarodowego przewozu osób z Polski do Niemiec. Trasy którymi poruszamy się w wybranych województwach często ulegają zmianom, ponieważ dostosowujemy się do preferencji naszych klientów i ustalamy drogę na podstawie indywidualnych upodobań pasażerów. Oczywiście busy Grudziądz- Frankfurt nie zbaczają mocno z kursu, ponieważ ważne jest dla nas to by czas podróży został ograniczony do minimum. Grudziądz jest niewątpliwie pięknym miastem, a turyści najbardziej zachwycają się dobrze zachowanym starym miastem, które znajduje się w centrum tego nadwiślańskiego miasteczka.  Nasze busy z Grudziądza do Niemiec po drodze zatrzymują się w wielu ciekawych miejscowościach. Jedną z nich jest Bydgoszcz, położona nad rzeką Brdą stolica województwa kujawsko-pomorskiego, którą zamieszkuje trochę ponad 350 tysięcy osób, co stawia miasto na 8 miejscu pod tym względem w Polsce. Miasto może pochwalić się dużą ilością studentów: na 15 uczelniach studiuje około 35 tysięcy osób w różnym wieku. Jest to Polska miejscowość o czym świadczy etymologia nazwy miasta: Bydgost czyli jedno z imion w języku starosłowiańskim. Busy z Grudziądza do Frankfurtu mogą zatrzymać się także w Toruniu, mieście mocno powiązanym z Mikołajek Kopernikiem, na którego cześć nazwano tutejszą uczelnię wyższą, która obecnie jest jedną z najlepszych placówek oświatowych w całym kraju. Busy z Polski do Niemiec, które tędy przejeżdżają  poruszają się na kołach kręcących się niczym Ziemia wokół Słońca.

Po przekroczeniu granicy z Niemcami, nasze busy z Grudziądza do Frankfurtu przejeżdżają niedaleko Berlina. Nasza zachodnia granica wzdłuż linii Odry została ustalona przez zwycięzców II Wojny Światowej i do dzisiaj pozostała niezmienna. Granice naszego Państwa, które zmieniają się regularnie praktycznie od smacznego początku istnienia Polski uzyskały w dzisiejszych czasach swojego rodzaju stabilizacje, ponieważ roszczenia terytorialne Państw ościennych zostały pozbawione agresywnej polityki imperialistycznej. Dzięki temu podróże busem Grudziądz- Frankfurt są pozbawione jakichkolwiek granicznych kontroli, a transport osób z Polski do Niemiec stał się czymś normalnym. Warto wiedzieć jak trudne było kiedyś przekroczenie granicy głównie ze względu na dwie sprzeczne koncepcje gospodarcze, ekonomiczne i polityczne Państw Zachodnich i Związku Radzieckiego.

Obecnie współpraca Europejska obejmuje praktycznie wszystkie płaszczyzny współpracy, poza militarną. Busy z Grudziądza do Frankfurtu może nie są najlepszym miejscem do zgłębiania historii wszystkich regionów po których się poruszamy, ale warto wiedzieć jak bardzo te tereny się zmieniły. Każdy z ma inne dzieje i o każdym można powiedzieć ciekawą anegdotę, a różnego rodzaju ciekawostki na pewno zainteresują niejednego pasażera w busie Grudziądz- Frankfurt. W międzynarodowym przewozie osób bardzo ważne jest odpowiednie podejście do klienta, ponieważ zależy nam na komforcie i zadowoleniu wszystkich pasażerów. Busy z Polski do Niemiec powinny być kierowane przez osoby z doświadczeniem nie tylko w prowadzeniu pojazdów, ale również przewozie osób. Co z tego, że dana osoba dobrze prowadzi samochód, jeżeli jest gburem i nie potrafi komunikować się z ludźmi? Dlatego nasi kierowcy są wyspecjalizowani we wszystkich aspektach niezbędnych do odpowiedniego kierowania pojazdami podczas międzynarodowego przewozu osób.

W Niemczech kierujemy się na południe w stronę Lipska. W X wieku znajdowała się tutaj niewielka wioska słowiańska, a ślady wczesnośredniowiecznego osadnictwa znajdowane są obecnie poprzez wykopaliska archeologiczne prowadzenie na terenie miasta i  jego okolicach. Ten jeden z większych ośrodków gospodarczych we wschodniej części Niemiec uzyskał prawa miejskie w 1165 roku, a pod koniec XVII i w pierwszej połowie XVIII wieku leżał w granicach administracyjnych Państwa Polsko- Saskiego. W okolicach Lipska nasze busy z Grudziądza do Frankfurtu kierują się w stronę Eisenberga, a następnie Jeny. Stąd pozostał już niewiele kilometrów do finału naszej trasy i głównego miasta do którego się udajemy- Frankfurtu nad Menem. To jedno z najbogatszych dzisiaj miast w Europie, po raz pierwszy zostało wspomniane pod koniec XVIII wieku jako miejscowość o dużym zdaczeniu. Obecnie miasto zajmuje powierzchnię niespełna 250 km2, a zamieszkuje je 750 tysięcy osób. Ten bardzo ważny ośrodek finansowy skupia w sobie siedziby wielu ważnych banków, co sprawia, że jest uznanym na całym świecie centrum finansowym. Busy Grudziądz- Frankfurt kończą tutaj swoją trasę. Kto wie, może rozpowszechniony tutaj obrót papierami wartościowymi pozwoli zmienić sytuację materialną naszych pasażerów?